Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis dowolnego miejsca

opis, przyroda, Polska

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Miejscem do którego wracam najczęściej z całą pewnością jest mała malownicza działka, znajdująca się nieopodal sadu. Zarówno sad jak i działka są własnością mojej babci Grażyny, a ja spędzam tam najwięcej czasu podczas corocznych wakacji.

Właśnie tam uwielbiam spędzać każdą wolną chwilę, ponieważ jest to miejsce, gdzie nie można się nudzić. Dodatkowym atutem tego miejsca jest cudowna okolica. Niedaleko znajduje się jezioro, gdzie okoliczni mieszkańcy spędzają letnie popołudnia. Na zachód od tej miejscowości rośnie ogromny las, gdzie późnym latem można wybrać się na grzyby, lub szukać przepysznych borówek czy dzikich malin.

Kiedy wraz z siostrą - Marzeną przyjeżdżamy do babci końcem czerwca zawsze pomagamy jej w pracach porządkowych. W sadzie, pod jej czujnym okiem przycinamy owocowe drzewka i pilnujemy, aby ptaki nie wyjadały jeszcze nie dojrzałych owoców. Jednak kiedy jabłka, śliwki i czereśnie są już ślicznie przyrumienione, zabieramy się z Marzenką do zrywania ich. Mamy z tym mnóstwo pracy, ponieważ drzewek jest tam kilkadziesiąt i rosną one w pięciu rzędach, które są bardzo długie, więc zerwanie wszystkich owoców zajmuje nam kilka dni. Później babcia przetwarza je na smaczne soki i konfitury,...

Podobne wypracowania