Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Plastusiowy pamiętnik” - przygoda Plastusia. Opis przygody Plastusia z książki „Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pewnego dnia, kiedy Plastuś jak zwykle siedział w piórniczku Tosi, wydarzyła się ciekawa przygoda. Do ławki, w której siedziała Tosia, pani nauczycielka kazała dosiąść się Zosi. Obie usiadły w pierwszej ławce, bo były dość niskie. Zosia od razu otworzyła piórnik Tosi, rozglądając się ciekawie, co też tam koleżanka ma. Równie zaciekawiony Plastuś wyszedł z piórniczka i spojrzał z zainteresowaniem na nową dziewczynkę. Miał na to tylko chwilę, gdyż zaraz potem Zosia znienacka zamknęła piórnik. W efekcie przytrzasnęła małemu Plastusiowi nosek: „Ja głowę wysadziłem, żeby jej się lepiej przyjrzeć, a ona prast! Prędko piórnik zamknęła i mój śliczny nos przygniotła”.

Nosek Plastusia spłaszczył się, więc zaczął płakać, wspominając przy tym, że jak do tej pory Tosia nigdy nie przytrzasnęła mu jego noska. Tosia usłyszała płacz Plastusia, więc otworzyła piórniczek i wyjęła z niego płaczącego Plastusia. Złapała się za głowę, kiedy tymczasem jej koleżanka z ławki – Zosia – nie tylko nie czuła się winna temu, co zrobiła, ale na dodatek zaczęła się głośno śmiać z powodu przytrzaśniętego noska Plastusia. Plastuś był na nią zły.

Tosia przejęła się bardzo tym, iż Plastuś z tego powodu tak bardzo...

Podobne wypracowania