Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy” - charakterystyka Pestki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jedną z bohaterek powieści dla młodzieży autorstwa Ireny Jurgielewiczowej pt:  ,,Ten Obcy” jest trzynastoletnia Pestka Ubyszówna. Poznajemy ją w chwili, kiedy razem z mamą przyjeżdża na wakacje do niewielkiej miejscowości. 

Pestka uchodziła za dziewczynę ładną, odważną, upartą, stanowczą i rezolutną. Miała czarne, zadbane włosy oraz szare, przenikliwe oczy. Bohaterka była bardzo wysportowana, bardzo dobrze jeździła na rowerze, pływała najlepiej z całej klasy, ponadto bardzo dobrze się uczyła. Rozpierała ją energia, zawsze wszędzie jej było pełno. Nie lubiła rozważać i zastanawiać się nad problemem tylko działać. Pomagała jej w tym niebywała pewność siebie, która przejawiała się poprzez wieczną radość, zadowolenie oraz gadatliwość. Nie można niestety powiedzieć, iż Pestka była idealna. Jak każdy oprócz zalet, posiadała także wady. Jedną z nich była zazdrość oraz egoizm. Wszystko bowiem musiało iść po jej myśli. Była trochę samolubna, bardzo lubiła się chwalić swoimi osiągnięciami, adoracja kolegów i koleżanek bardzo jej się podobała. 

Cieszył ją fakt, że była ładniejsza, sprytniejsza oraz bardziej wysportowana od swojej przyjaciółki, Uli. Była przekonana, iż jest to rzecz najzupełniej naturalna, że radzi...

Podobne wypracowania