Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Leon Kruczkowski „Niemcy” - recenzja dramatu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Niemcy” Leona Kruczkowskiego to dramat, który wydany został w 1949 roku. Akcja ma miejsce na okupowanych przez Niemcy terenach: Polski, Norwegii i Francji oraz w niemieckim mieście Getynga. Czas akcji obejmuje ostatnie lata II wojny światowej.
Głównymi postaciami występującymi w dramacie są Sonnenbruchowie: profesor biologii Walter, jego syn Willi - niemiecki SS-man, córka Waltera Ruth - artystka podróżująca po Europie, Diesel - owdowiała synowa Waltera oraz jego żona Berta - zwolenniczka Hitlera. W dramacie ważną postacią jest też Joachim Peters - były współpracownik Waltera, antyfaszysta. W dramacie występują jeszcze inne postacie, które poznajemy jednak w mniejszym stopniu.

Dramat podzielony jest na trzy akty, pierwszy z nich zaś podzielony jest na trzy odsłony, każda z nich ma miejsce w jednym z trzech okupowanych państw.

„Niemcy” opowiadają o sytuacji na świecie podczas okupacji Niemieckiej. Poruszają problem człowieczeństwa oraz zagadnienie tego, jak daleko człowiek jest się w stanie posunąć w nienawiści do drugiej osoby, wyznającej inne poglądy. W dramacie jesteśmy świadkami niejednego okrutnego morderstwa, dokonywanego bez skrupułów i wyrzutów sumienia. Zabijanie jest...

Podobne wypracowania