Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” - charakterystyka Lasse

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Lasse to najstarszy brat Lissy. Mieszka w Zagrodzie Środkowej w pokoju z młodszym bratem Bossem. Razem z Brittą są najstarszymi dziećmi w całym Bullerbyn. Lasse to silna osobowość. Niepodzielnie rządzi zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek. Wszyscy się go słuchają, chociaż brat Lissy nie ma zbyt mądrych pomysłów.

Lasse lubi się popisywać, być w centrum uwagi, ale jak twierdzi tylko po to, aby rozbawić innych. Kiedy do Zagrody Środkowej przyjeżdża wytworna pani z córką Moniką, zaczyna chodzić na szczudłach. „Teraz zachciał popisać przed Moniką. Łaził na szczudłach po ogrodzie i krzyczał do Bossego i Olego: - Tu z góry ma się piękny widok”.

Zawsze jest pewny siebie, często wywołuje komiczne sytuacje, potrafi być nieznośny. Lasse dostał gumowego prosiaczka na Gwiazdkę od Bossego. Gdy się wypuszczało powietrze z tej zabawki, piszczał głośno. Pewnego dnia Lasse zabrał ze sobą do szkoły nadmuchane zwierzątko i kiedy Lissy czytała o królu Gustawie Wazie, Lasse sprawił, że zabawka zapiszczała okropnie. Wszystkich to rozśmieszyło, ale nauczycielka kazała niesfornemu dzieciakowi stać do końca lekcji w kącie.

Lasse wodzi rej całej paczce z Bullerbyn. Wszyscy się go słuchają, choć ma zwariowane pomysły....

Podobne wypracowania