Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Biblia - charakterystyka króla Dawida

Król Dawid jest jedną z postaci Starego Testamentu. Informacje na jego temat znajdują się na przykład w Księdze Samuela, Pierwszej Księdze Królewskiej czy Księdze Kronik. Wiemy o nim, że był synem Jessego. Jako najmłodszy z ośmiu braci zajmował się w głównej mierze pasterstwem i innymi podrzędnymi obowiązkami, których nie chciało podjąć się jego rodzeństwo. Na króla Izraela namaścił go prorok i sędzia Samuel, ale wybrał - Bóg. Cała ceremonia została odprawiona w tajemnicy.

Dawid był mężczyzną niewysokim, ale zasłynął z męstwa, sprytu, przebiegłości, ale również inteligencji i odwagi pokonując budzącego ogólny strach Goliata. Blisko trzymetrowy, filistyński wojownik, uzbrojony w miecz wielki jak drzewo i w zbroję, którą tylko on potrafił podnieść został pokonany przez przyszłego króla kamieniem. Jego zwycięstwo było tym bardziej spektakularne, iż nie miał on zbroi, miecza ani włóczni. Dysponował procą, która służyła mu do odganiania dzikich zwierząt od jego stada owiec. Sam zgłosił się na ochotnika do walki, nie bał się, gdyż wiedział, że Bóg jest z nim. Dowodzi to głębokiej wiary, jaką pokładał Dawid w swoim Panu. Za zabicie tak groźnego przeciwnika zwycięzca otrzymał królewską...

Podobne wypracowania