Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List do Hadesa - Napisz list do Hadesa w sprawie uwolnienia Kory

Szanowny Hadesie,

czy znasz smak rozłąki z ukochanym dzieckiem? List rozpoczynam pytaniem, ponieważ piszę go do Ciebie w sprawie uwolnienia Kory. Nawet sobie nie wyobrażasz, jak bardzo cierpi jej matka, a wraz z nią cała Ziemia.

Od kiedy bogini płodności i urodzaju pozbawiona została dziecka, cały świat wygląda tak, jakby coś wyssało z niego życie. Drzewa, kwiaty i rośliny dzielą z nią jej smutek i nie wydają plonów. Wszystko stało się szare, a ludziom żyje się trudno, ponieważ niedługo może zacząć brakować jedzenia. Wszędzie jest zimno, gdyż promienie słoneczne stały się słabsze i wydaje się, że ledwie docierają na Ziemię.

Drogi Hadesie, przecież nie możesz zniewolić Kory i oddzielić jej od ukochanej matki. Może powinieneś porozmawiać z Demeter, udowodnić, że kochasz jej córkę. Moim zdaniem absolutnie nie możesz ukrywać dziecka przed rodzicielką. Przecież zmartwiona matka przemierza cały świat i poszukuje ukochanej córki. Gdybyś podjął decyzję o uwolnieniu Kory, przywróciłbyś radość nie tylko jej matce, ale i wszystkim ludziom, którzy żyją na Ziemi.

Dlatego właśnie zwracam się do Ciebie z gorącą prośbą o uwolnienie Kory. Przecież wcale nie oznacza to, że musisz ją stracić. Na pewno uda Ci się wypracować kompromis z jej matką. Pozwól na to, by Demeter zobaczyła swoją córkę i uświadomiła sobie, że jest ona cała i zdrowa. Jestem przekonany co do tego, iż znajdziecie wtedy odpowiednie rozwiązanie.

Pozdrawiam i łączę wyrazy szacunku,
XYZ

Podobne wypracowania do List do Hadesa - Napisz list do Hadesa w sprawie uwolnienia Kory