Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opowiadanie o zimie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pewnej zimy byłam bardzo długo chora. Mama nie pozwalała mi wychodzić, abym nie rozchorowała się jeszcze bardziej. Bardzo długo leżałam w łóżku, często oglądałam telewizor, albo czytałam bajki, ale i tak bardzo mi się nudziło. Wyglądałam wtedy przez okno, patrząc jak inne dzieci zjeżdżają na sankach i lepią bałwana. Na dworze było bardzo zimno. Śnieg pokrył cały trawnik i wszystko wyglądało jak na ilustracji w bajce o królowej śniegu. Wieczorem widziałam jak ludzie nieśli choinki na święta i wielkie siatki z zakupami. Szkoda mi było, że nie mogę wyjść na dwór, pooglądać zabawek w sklepie, pomóc mamie robić zakupy albo tacie wybrać choinkę.

Czytałam wtedy baśnie i pewnej nocy przyśniło mi się, że jestem w pałacu królowej śniegu. Na początku się bałam, ale potem przestałam. Spotkałam w pałacu pięknego polarnego niedźwiedza, który mowił ludzkim głosem. Siedział przy ognisku, zupełnie jak nie miś i pił gorące kakao. Opowiedział mi historię swojego życia. Kiedy był zupenie mały, stracił mamę, bo ktoś zastrzelił ją podczas polowania. Pamiętał ten strach, który towarzyszył jemu i jego małym braciom, kiedy uciekali przed psami. Znalazła go królowa śniegu, kiedy siedział skulony w małej jamie, którą wykopał sobie...

Podobne wypracowania