Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Miguel de Cervantes „Don Kichot z La Manczy” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Miguel de Cervantes to barokowy pisarz żyjący na przełomie XV i XVI wieku w Hiszpanii. Światową sławę przyniosła mu powieść „Don Kichote z La Manchy” wydana w 1605 roku.

Powieść „Don Kichot z La Manchy” jest parodią romansów rycerskich. Autor wykorzystał kilkadziesiąt pozycji, które zapewniły mu inspirację do wykreowania zabawnych perypetii. Tytułowy bohater – namiętny czytelnik takowych ksiąg – utożsamia się z postaciami, które w nich występują do tego stopnia, że traci poczucie rzeczywistości i sam czuje się błędnym rycerzem. Porzuca swoje dotychczasowe życie i wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód, sprawiedliwości i dobra.

Głównym bohaterem powieści jest Alons Kiczano, który przyjmuje imię Don Kichot. W swoim szaleństwie, nim wyruszy w świat walczyć z potworami i wiatrakami, zostaje pasowany na rycerza w… karczmie (którą uważa za zamek) przez… rozbawionego karczmarza (dla Don Kichota jest on kasztelanem z krwi i kości). 

Głównym wątkiem powieści Cervantesa są wyprawy Don Kichota. Tytułowy bohater wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód, żywiąc pragnienie walki o sprawiedliwość społeczną. Pierwszą wyprawą jest już wspomniana wyprawa związana...

Podobne wypracowania