Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe „Przygody Mikołajka” - charakterystyka Mikołajka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mikołajek jest ośmioletnim, ciekawym świata chłopcem. Mieszka wraz z rodzicami we Francji. Tam też chodzi do szkoły podstawowej. Wraz z kilkoma kolegami, Rufusem,Gotfydem, Maksencjuszem, Kleofasem, Joachimem i Alcestem, chłopiec sprawia nauczycielom i rodzicom wiele figli. Książka została napisana ponad pół wieku temu, więc Mikołajek wychowuje się w trochę innych realiach niż te, znane współczesnym dzieciom. Mimo to jest bohaterem z którym utożsamia się wielu małych czytelników. Książki z serii przygód Mikołajka są pisane w pierwszej osobie, czyli chłopiec sam opowiada o swoich przygodach i o swoim środowisku, co dodatkowo ułatwia młodszym czytelnikom wcielić się w postać bohatera. 

Na ilustracjach autorstwa Jeana-Jacques’a Sempe wykonywanych na potrzeby książki, widzimy, że Mikołajek jest małym, ale dziarskim chłopcem, który dumnie, z wysoko podniesioną główką, kroczy przed siebie w poszukiwaniu przygód.

Z serii książek o Mikołajku, których autorem jest Rene Goscinny, wynika, że główny bohater jest niezwykle pomysłowy i sprytny. Jednocześnie autor przedstawia chłopca w sposób, który sprawia, że dzieci mogą się z nim utożsamiać pomimo różnic kulturowych. Przede...

Podobne wypracowania