Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Biblia - Próba Abrahama - opis sytuacji biblijnej

Abraham i Sara byli już ludźmi w podeszłym wieku, kiedy Bóg dał im obietnicę, że urodzi im się potomek. Zgodnie z objawieniem Sara powiła syna, któremu nadano imię Izaak. Pewnego dnia jednak Bóg wystawił Abrahama na próbę.

Rozkazał mu, aby zabrał swojego syna i złożył go w ofierze na wskazanym pagórku w kraju Moria. Następnego dnia Abraham zabrał swojego syna i udał się we wskazane miejsce.

Kiedy tam dotarli poszedł na pagórek tylko ze swoim synem. Izaak zapytał ojca, gdzie jest zwierzę, które ma zostać ofiarowane Panu. Abraham odpowiedział, że Bóg upatrzy sobie zwierzę, które ma być Mu ofiarowane. Poszli więc dalej. Kiedy dotarli już w miejsce składania ofiar, Abraham rozpoczął przygotowywanie ołtarza. Następnie związał swojego syna i ułożył go na drwach, na których miała zostać spalona ofiara. Potem sięgnął po nóż, aby zabić Izaaka.

Wtedy pojawił się anioł, który zabronił czynić krzywdę młodzieńcowi. Mówił też o tym, że Bóg wie już, jak boi się Go Abraham i że jest Mu wierny, bo nie odmówił nawet złożenia swego syna w ofierze.

Patriarcha rozejrzał się i zauważył barana, który zaplątał się w krzaki. Złożył więc to zwierzę w ofierze zamiast swego syna. Następnie nadał miejscu, w którym się znajdowali nazwę „Pan widzi”.

Anioł odezwał się raz jeszcze do Abrahama, powtarzając obietnicę złożoną wcześniej przez Boga. Zapewniał w niej, że potomstwo patriarchy będzie liczne „jak gwiazdy na niebie i jak ziarna piasku”.

Po tych wydarzeniach Abraham i Izaak wrócili do pozostawionych po drodze sług, po czym udali się do domu.

Podobne wypracowania do Biblia - Próba Abrahama - opis sytuacji biblijnej