Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród” - charakterystyka Dicka

Dick Sowerby to dwunastoletni chłopiec, jeden z bohaterów powieści „Tajemniczy ogród”. Jest on bratem Marty i przyjacielem Mary. Pochodził on z biednej, wielodzietnej, lecz szczęśliwej rodziny. W jego domu panowała miłość i wzajemny szacunek. Mieszkał z matką i rodzeństwem. Wychował się właściwie pośród przyrody, którą ubóstwiał. Dlatego jest typowym „dzieckiem natury”. Kochał rośliny i zwierzęta, dlatego te również darzyły go ogromną sympatią. Każdą wolną chwilę Dick spędzał na powietrzu, wśród zieleni. To, że wychował się wśród niej, odbiło się na jego mentalności i wiedzy. Znał każda roślinę i posiadał ogromną wiedzę na ich temat.

Był dobrym i radosnym chłopcem o szczerym uśmiechu. Swoją pozytywną energią sprawiał, że ludzie go bardzo lubili. Ponadto był uczynny. Chętnie pomagał w ogrodzie przyjaciółce Mary. Przez to wstawał bardzo wcześnie, żeby dotrzeć tam na czas, jednak i to go nie zniechęcało. Zawsze był chętny do niesienia pomocy innym. Pomagał także swojej matce w ogródku.

Mary poznał dzięki miłości ich obojga do przyrody. Dick potrafił w sposób szczególny oswajać zwierzęta oraz opiekował się tymi, które były zranione, opatrując im rany i otaczając opieką. Imponowało to Mary, która widział w nim wzór do naśladowania. Dick od razu wzbudził jej zaufanie, dlatego pokazała mu tajemniczy ogród, w którym znajdowały się rośliny. Opiekowała się nimi Mary.

Dick jest postacią niezwykle pozytywną. Dzięki swojemu radosnemu podejściu do życia oraz wrodzonej naturalności i dobroci, wzbudza sympatię czytelnika.

Podobne wypracowania do Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród” - charakterystyka Dicka