Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mój ulubiony aktor

Bez wątpienia moim lubionym aktorem jest Amerykanin – Johnny Depp. Urodził się on 9. czerwca 1963 w stanie Kentucky w USA i jego pełne imię i nazwisko to: John Christopher Depp II.

W dzieciństwie Johnny nie miał wielu przyjaciół, dlatego największym uczuciem darzył swojego dziadka, niestety ten zmarł gdy chłopak miał zaledwie siedem lat. Natomiast kiedy skończył piętnaście lat, jego rodzice rozwiedli się. Te wydarzenie wywarły bardzo negatywny wpływ na przyszłym aktorze, zaczął brać narkotyki i znacząco opuścił się w nauce. Wtedy na pomoc ruszył jego wujek, który zabierał Deppa na koncerty muzyki gospel. To właśnie tak narodziła się jego fascynacja muzyką, zaczął grać na gitarze.

Później Johnny związał się z zespołem, z którym występował przed największymi sławami tamtych czasów i w ten sposób został przedstawiony Nicolasowi Cage'owi, dzięki któremu otworzyły się dla niego drzwi Hollywood. Rolą, której zawdzięcza swoją popularność i to, że stał się znany szerszej publiczności, była ta w serialu TV, „21 Jump Street”. Po tym udanym debiucie zaczął dostawać wiele ciekawych propozycji udziału w filmach, w których wyróżnił się nie tylko jako wybitny aktor, ale i indywidualista. Depp potrafi wcielić się w najróżniejsze postaci, zaczynając od komediowych („Piraci z Karaibów”), poprzez dramatyczne („Donnie Brasco”) oraz sensacyjne („Pewnego razu w Meksyku”), kończąc na thrillerach („Z piekła rodem”).

Przeważnie Depp gra buntowników i samotników, co spowodowało, że przez taki dobór ról stał się symbolem buntu i niezależności. Najważniejszymi nagrodami jakie do tej pory udało mu się zdobyć były, m.in. Nagroda honorowa César (1999) za całokształt twórczości, Blockbuster (1999) Najlepsza Rola Męska w Horrorze („Jeździec bez głowy”). Otrzymał on także wiele nominacji do prestiżowych nagród, były to m.in.: Złoty Glob (1990) Najlepszy Aktor w Musicalu lub Komedii („Edward Nożycoręki”), Złoty Glob (2005) Najlepszy Aktor w Dramacie („Marzyciel”), Nagroda Akademii Filmowej (2005) w kat. Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy („Marzyciel”).

Życie prywatne Johnny'ego było niegdyś dość skomplikowane. Przez parę lat aktor spotykał się z Winoną Ryder, lecz pomimo planowanego ślubu, związek ten nie przetrwał. Następnie zaczął spotykać się z jedną z najsławniejszych modelek, Kate Moss. Pomimo tego, iż zapewniał, że to największa miłość jego życia, z nią również się rozstał. W końcu trafił na Vanessę Paradis, Francuską piosenkarkę i aktorkę, z którą jest od 1998 roku i mają razem dwójkę dzieci: córkę Lily-Rose i syna Jacka.

Uważam, iż Johnny Depp jest jednym z najlepszych współczesnych aktorów, za czym przemawiają różnorodne role, w jakie do tej pory doskonale udawało mu się doskonale wcielać. Jednak przede wszystkim Depp jest dobrym człowiekiem, wartym naśladowania, o czym świadczy jego wielkie zaangażowanie we wszelkiego rodzaju akcje charytatywne i pomoc chorym i potrzebującym dzieciom.

Podobne wypracowania do Mój ulubiony aktor