Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery - opowiedz najciekawszą (Twoim zdaniem) przygodę Ani Shirley

Ania Shirley była osobą obdarzoną wyjątkową wyobraźnią. Dzięki fantazji niejednokrotnie udawało jej się przetrwać trudne chwile. W świecie marzeń szukała pocieszenia i wytchnienia. Jednak czasem jej wyobraźnia płatała jej figle i budziła irytację rozsądnej Maryli lub innych osób.

Tak też było pewnego popołudnia, gdy Ania swoim zwyczajem oddawała się lekturze. Był to oczywiście romans, wzruszająca historia o nieodwzajemnionej miłości. Ania oddała się własnym marzeniom, ale musiała odłożyć pasjonującą książkę, ponieważ była umówiona ze swoją przyjaciółką Dianą. Dziewczęta zamierzały razem upiec ciasteczka. Kiedy Ania zbiegła do kuchni, Maryla zaproponowała jej, że przyrządzą podwieczorek. Dziewczyna odpowiedziała, że niestety nie może, ponieważ jest już umówiona z Dianą. Nie omieszkała przy tym dodać, że będą się zajmowały między innymi marzeniem o wielkiej miłości. Był to oczywiście żart. Jednak Maryla swoim zwyczajem ponarzekała na brak rozsądku i bujanie w obłokach swojej podopiecznej, po czym zapakowała jej trochę sernika, by poczęstowała państwa Barrych.

Zmierzając do przyjaciółki, Ania nadal pozostawała w świecie marzeń. Pogrążona w myślach, celowo wybrała nieco dłuższą drogę przez las. Ciesząc się piękną wiosenną pogodą, wyobrażała...

Podobne wypracowania