Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak napisać artykuł? Przykładowy artykuł

Artykuł, według Słownika Wyrazów Obcych, jest utworem publicystycznym lub naukowym, stanowi odrębną formalnie część większej całości. Osoba, która pisze artykuł, musi wykazać się wiedzą i kompetencją w temacie, który porusza. Powinna kierować się pewnymi zasadami. Po pierwsze, należy sformułować tezę artykułu, dzięki której tekst będzie na temat, a autor nie zboczy z tematu głównego. Powinno się także stosować akapity oraz nadawać im śródtytuły, by pogrupować myśli i wątki. W następnej kolejności przedstawiamy argumenty przemawiające za obraną wcześniej tezą, na końcu podsumowujemy swoje stanowisko. Pisząc artykuł musimy być konkretni, argumenty powinny być spójne i powiązane ze sobą. Jedna rzecz musi wynikać z drugiej. 

,,Nowa pora roku, nowa sylwetka”

Już niebawem, 21 marca powitamy oficjalnie wiosnę, porę roku, podczas której wszystko na nowo budzi się do życia po zimie. Dlaczego więc nie pobudzić także naszego ospałego i zmęczonego zimą ciała? Wiosna to idealny moment na zmiany. Na dworze temperatura wzrasta, dlaczego więc nie spowodować wzrostu temperatury naszego ciała! Czasy współczesne oferują nam bardzo wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu. Zarówno na świeżym powietrzu, jak i zamkniętym, odpowiednio do ćwiczeń przygotowanym pomieszczeniu. Przedstawiam kilka propozycji, które zasługują na uwagę.

 - rower – ten stary, ale niezawodny przyrząd służył ludziom od zawsze i długo jeszcze będzie. Należy jednak pamiętać o założeniu kasku, ochraniaczy i zadbać o wyposażenie roweru. Sprawne hamulce, światła, działający dzwonek. 

 - basen – ta forma wypoczynku również nigdy nie wyjdzie z mody, poza tym modeluje całą sylwetkę. Oprócz basenu, nowoczesne pływalnie oferują także zjeżdżalnie, fale, jacuzzi czy saunę. Każdy więc może znaleźć coś dla siebie.

 - sporty zespołowe – jeżeli masz obok siebie grupę osób, którzy chcieliby razem z Tobą aktywnie wkroczyć w nową porę roku, polecam sporty zespołowe, takie jak koszykówka czy siatkówka. Praktycznie przy każdej szkole znajduje się ogólnodostępne boisko. 

Mam nadzieję, że po przeczytaniu artykułu większość z Was rozpocznie tę wiosnę aktywnie. Nie zapominajcie jednak o umiarze, gdyż przesada we wszystkim nie jest wskazana!

Najważniejsze punkty:

1.wstęp artykułu – postawienie tez

2.rozwinięcie artykułu – obrona postawionych tez

3.zakończenie artykułu – wnioski płynące z artykułu, autor przedstawia swoje stanowisko

Podobne wypracowania do Jak napisać artykuł? Przykładowy artykuł