Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Notatka prasowa - Rowerzyści to też ludzie?!

Wczoraj w Katowicach Rada Miasta ustanowiła, iż wybuduje w bieżącym roku aż 3 km dróg rowerowych! Ustalono, iż nie ma skąd wziąć pieniędzy na nowe i dłuższe ścieżki rowerowe. Tym sposobem rowerzyści dowiedzieli się, że nie będzie im dane w tym roku jeździć po trasach bezpiecznych i wygodnych dla rowerzystów. Każdy rowerzysta wie, że poruszanie się na rowerze po mieście nie należy do najwygodniejszych i najbezpieczniejszych. Każdy uczeń, który próbował dostać się do szkoły na rowerze, nie czuł się komfortowo i bezpiecznie. A przecież rower to najszybszy i najbezpieczniejszy dla środowiska środek transportu! Wszyscy uczniowie naszego liceum bardzo się ucieszyli, kiedy w zeszłym roku ustanowiono projekt ,,Bezpieczne drogi, bezpieczni uczniowie”, niestety…

W budżecie miasta przeznaczono 100 tysięcy zł. na budowę  nowych dróg rowerowych. Okazało się, ze to o 200 tys. za mało. Jeden z radnych, obecnych podczas zebrania powiedział 

,, Udało nam się wygospodarować 100 tys. zł na nowe drogi i to wszystko, co mamy. Może w przyszłym roku budżet będzie większy. Na tę chwilę jest to niemożliwe”.

Pozostałe osoby uczestniczące w spotkaniu nie chciały publicznie zabierać głosu. Wygląda więc na to, że rowerzyści, tak jak niewiele praw posiadają na drodze, tak samo niewiele posiadają praw posiadają na arenie politycznej. 

Podobne wypracowania do Notatka prasowa - Rowerzyści to też ludzie?!