Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Notatka prasowa - Rowerzyści to też ludzie?!

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wczoraj w Katowicach Rada Miasta ustanowiła, iż wybuduje w bieżącym roku aż 3 km dróg rowerowych! Ustalono, iż nie ma skąd wziąć pieniędzy na nowe i dłuższe ścieżki rowerowe. Tym sposobem rowerzyści dowiedzieli się, że nie będzie im dane w tym roku jeździć po trasach bezpiecznych i wygodnych dla rowerzystów. Każdy rowerzysta wie, że poruszanie się na rowerze po mieście nie należy do najwygodniejszych i najbezpieczniejszych. Każdy uczeń, który próbował dostać się do szkoły na rowerze, nie czuł się komfortowo i bezpiecznie. A przecież rower to najszybszy i najbezpieczniejszy dla środowiska środek transportu! Wszyscy uczniowie naszego liceum bardzo się ucieszyli, kiedy w zeszłym roku ustanowiono projekt ,,Bezpieczne drogi, bezpieczni uczniowie”, niestety…

W budżecie miasta przeznaczono 100 tysięcy zł. na budowę  nowych dróg rowerowych. Okazało się, ze to o 200 tys. za mało. Jeden z radnych, obecnych podczas zebrania powiedział 

,, Udało nam się wygospodarować 100 tys. zł na nowe drogi i to wszystko, co mamy. Może w przyszłym roku budżet będzie większy. Na tę chwilę jest to niemożliwe”.

Pozostałe osoby uczestniczące w spotkaniu nie chciały publicznie zabierać głosu. Wygląda więc na to, że rowerzyści, tak jak niewiele praw posiadają na drodze, tak samo niewiele posiadają praw posiadają na arenie politycznej. 

Podobne wypracowania