Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dzieje miłości Oleńki i Kmicica - Henryk Sienkiewicz „Potop”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Oleńka Billewiczówna i Andrzej Kmicic stali się głównymi bohaterami drugiej części Trylogii Henryka Sienkiewicza – „Potopu”. Dzieje ich uczucia to perypetie znane z wątków miłosno-przygodowych, jakie pojawiły się we wszystkich tomach cyklu. Obfitują one w wiele rozmaitych przygód, rozłąk i kryzysów, pogłębianych dodatkowo przez obecność konkurenta do ręki pięknej panny. Podobnie jak w „Ogniem i mieczem” oraz „Panu Wołodyjowskim” bohaterowie wątku romansowego są też postaciami w pełni fikcyjnymi, choć w toku wydarzeń spotykają się z wieloma osobami znanymi z rzeczywistych kronik, biorąc udział w niezwykle ważkich i chlubnych dla Polski wydarzeniach historycznych.

W pewnym sensie związek Oleńki i Andrzeja rozpoczął się na długo przed ich pierwszym spotkaniem, dziadek panny Billewiczówny oddał bowiem jej rękę synowi swego dawnego przyjaciela w dowód wdzięczności za wierność i oddanie. Kmicic otrzymał też w spadku wieś Lubicz przylegającą do zajmowanych przez Oleńkę Wodokt, w których młodzi spotkali się po raz pierwszy, zakochując się szaleńczo od pierwszego wejrzenia. Przystojny rycerz okazał się jednak nie lada hulaką: sprowadził on do świeżo odebranego dworu swych lekkomyślnych...

Podobne wypracowania