Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nowy świat, ale czy wspaniały? - rozprawka na podstawie książki Aldousa Huxleya

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Świat wykreowany w książce Aldousa Huxleya wydaje się być miejscem idealnym. Niemal całe społeczeństwo odczuwa w nim tylko i wyłącznie zadowolenie. Jednak czy ta nowa rzeczywistość jest naprawdę taka wspaniała?

Jako potwierdzenie tego stwierdzenia można uznać fakt, że w czasach Ery Forda niemal zupełnie udało się wyplenić biedę, wojny i inne cierpienia związane z ludzką egzystencją. Wszyscy obywatele wspaniałego świata żyją w szczęściu, a każdy swój problem mogą rozwiązać dzięki odpowiedniej porcji somy. Wysoko rozwinięta technika wprowadza cały szereg udogodnień, które sprawiają, że ludzie nie muszą przejmować się codziennymi problemami – takimi jak jedzenie i ubrania. Każdy mieszkaniec nowego świata zapewnione ma dostatnie i szczęśliwe życie. Oczywiście w zamian musi wykonywać pracę, do jakiej był predestynowany. Jednakże, dzięki indoktrynacji, nawet ludzie pełniący najtrudniejsze obowiązki czują się zadowoleni i nie dążą do jakichkolwiek zmian. Wszystko to prowadzi do rzeczywistości, w której nie ma przestępczości, każdy może zapewnić sobie odpowiednie rozrywki, a ludzie żyją w zgodzie.

Jednak kiedy przyjrzymy się temu obrazowi nieco bliżej, możemy dostrzec pewne niedociągnięcia. Oczywiście nie są one widoczne z perspektywy mieszkańca nowego...

Podobne wypracowania