Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Małgorzata Musierowicz „Kłamczucha” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Kłamczucha” Małgorzaty Musierowicz to drugi tom „Jeżycjady”, czyli zbioru powieści tej autorki, kierowanych głównie do młodzieży. Akcja książki rozpoczyna się w Łebie, w maju 1975 roku. Jednakże szybko przenosi się do rodzinnego miasta autorki - nieustannie pojawiającego się w jej twórczości Poznania.

Główną bohaterką jest piętnastoletnia Aniela Kowalik – dziewczyna żywa i temperamentna. W marzeniach ciągle snuje plany, że zostaje wielką aktorką, dlatego z rozkoszą czyta dramaty i odgrywa sceny przed lustrem. Pewnego dnia spotyka ona na plaży przystojnego Pawełka – mieszkańca Poznania. Aby nie przepuścić nadarzającej się okazji na poderwanie naprawdę atrakcyjnego młodzieńca, postanawia, pod pretekstem nauki w liceum poligraficznym, udać się do stolicy Wielkopolski. Wakacje upływają pod znakiem ciepłych listów, a kiedy bohaterka w sierpniu dociera na miejsce, sprawy toczą się wręcz lawinowo. Wynajmuje mieszkanie u ciotki Lilii, jednak musi za nie płacić. Los chce, że, na skutek interwencji w sprawie wyłudzania pieniędzy przez Tomcia i Romcia, zostaje pomocą domową u rodziny swego ukochanego (oczywiście incognito – jako Franciszka Wyrobek). To pozwala jej obserwować jego naturalne zachowanie, co sprawia,...

Podobne wypracowania