Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Emil Zola „Germinal” - charakterystyka głównych bohaterów

Emil Zola jest francuskim pisarzem tworzącym w XIX wieku. Początkowa fascynacja romantyzmem przerodziła się u pisarza w tendencje naturalistyczne. Zola jest uważany za najważniejszego teoretyka europejskiego naturalizmu. Nurt ten charakteryzuje się odwagą w opisywaniu brutalnych scen zaczerpniętych z rzeczywistości – naturaliści nie omijali trudnych tematów, pokazywali okropne warunki mieszkaniowe, niebezpieczeństwa grożące robotnikom w miejscu pracy, rozwiązłość obyczajowa, brak wpływu na wychowanie i ukształtowanie następnego pokolenia. Powieści Emila Zoli układają się w cykl „Rougon-Macquartowie” - „Germinal” również się do niego zalicza. Został uznany, zarówno przez autora, jak i krytyków, za najlepszą pozycję z cyklu. Książkę „Germinal” możemy określić jako powieść  pokazującą robotniczą rewolucję oraz uwydatniającą przyczyny i skutki buntu.

Głównym bohaterem powieści jest Stefan. Przybywa on do pracy w kopalni Le Voreux do małej miejscowości na południu Francji. Stefan jest osobą empatyczną i wrażliwą - przeraża go nędza górników, trudne warunki pracy w kopalni. Ponadto jest podatny na wpływy innych osób. Jako osoba łatwowierna szybko fascynuje się ideałami socjalizmu...

Podobne wypracowania