Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Maria Kuncewiczowa „Cudzoziemka” - charakterystyka drugoplanowych postaci „Cudzoziemki”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W opowieści o życiu Róży Żabczyńskiej pojawia się wielu bohaterów. Niektórzy z nich towarzyszą jej przez całe życie, inni występują w jej historii tylko przez chwilę. Jednak każda z tych postaci ma jakiś wpływ na życie głównej bohaterki oraz na jej osobowość.

Michał Bądski, syn nauczyciela gry na skrzypcach, u którego lekcje pobiera Róża, staje się człowiekiem, rzucającym cień na jej życie niemal do samego jego końca. Kiedy poznała go w domu swojego mistrza, szybko obdarzyła go wielkim uczuciem. Mężczyzna ten zniszczył tę miłość, zdradzając Różę z Rosjanką, z którą musiał się ożenić. To on pomógł bohaterce odkryć swoją kobiecość, komplementując ją i obdarzając ciepłem. Jednak szybko wyszła na jaw jego niestałość w uczuciach, połączona z zamiłowaniem do kobiet.

Ciotka Luiza także wpłynęła na życie córki Adolfa (swojego brata). To ona zabrała ją do Warszawy, gdzie dziewczyna miała kontynuować naukę gry oraz stać się prawdziwą Polką. Była to kobieta z wyższych sfer, odebrała gruntowne wykształcenie, znała kilka języków. Przyjaźniła się z ludźmi zamożnymi, pracowała w dworach jako nauczycielka francuskiego. Swoje zapędy edukatorskie przeniosła na bratanicę, kontrolując niemal całe jej życie....

Podobne wypracowania