Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni” - opisz główne wątki powieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść Ferenca Molnara zaprowadza czytelnika w świat pełen fantazji, który obraca się wokół kilku najważniejszych wartości - honoru, odwagi, lojalności i poświęceniu, a także  przyjaźni. To wszystko i o wiele więcej sprawia, że utwór Molnara czytamy z zapartym tchem od deski do deski.

Wśród najważniejszych wątków poruszanych w książce Ferenca Molnara jest oczywiście nieustanna bitwa dwóch wrogich sobie grup chłopców - Czerwonych Koszul oraz Chłopców z Placu Broni o tytułowy Plac Broni. Jest to miejsce szczególne dla wszystkich, bo nie jest to jedynie miejsce ich codziennych spotkań, ale i zabaw i przede wszystkim walki. Dla dzieci ten plac to ojczyzna, kraj, który koniecznie trzeba ochraniać przed napaścią atakiem wrogich wojsk.

„Czy można było znaleźć piękniejsze miejsce do zabaw? Dla nas, chłopców z miasta, było to coś wspaniałego! Nie potrafiliśmy wyobrazić sobie bardziej indiańskiego, piękniejszego i rozleglejszego placu, który by tak doskonale zastępował amerykańską prerię. A położony na tyłach skład drzewa stawał się wszystkim tym, czego akurat potrzebowaliśmy. Bywał więc miasteczkiem na Dzikim Zachodzie, puszczą, górami skalistymi pełnymi kanionów,...

Podobne wypracowania