Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Roman Pisarski „O psie, który jeździł koleją” - streszczenie skrótowe

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Książka Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją” opowiada losy kundelka imieniem Lampo. Pies został znaleziony przez zawiadowcę na stacji kolejowej we włoskiej miejscowości Marittima, gdzie przyjechał pociągiem. Zawiadowca postanowił przygarnąć czworonoga, który od razu wydał mu się sympatyczny i rozumny.

Zawiadowca początkowo nie wie, jak przewieźć psa do domu, ponieważ transport zwierząt w pociągach osobowych jest zabroniony. Najpierw każe Lampo biec obok pociągu, lecz po kilku kilometrach pies męczy się i wraca na stację. Następnego dnia kolejarz przemyca psa pod ławeczką w przedziale i zabiera do domu, do swojej rodziny. Ku zdziwieniu wszystkich domowników Lampo wybiega wieczorem z domu i wskakuje do ostatniego przejeżdżającego pociągu, by spędzić noc na stacji kolejowej. Sytuacja ta powtarza się codziennie - Lampo zawsze śpi na stacji, a rodzina zawiadowcy z czasem przywyka do tego.

Pies budzi żywe zainteresowanie grubego właściciela winnicy, który prosi kolejarza, by ten odsprzedał mu Lampo. Zawiadowca nie zgadza się jednak, ponieważ nie chce stracić tak wspaniałego przyjaciela. Pewnego dnia pies znika. Jego pan początkowo podejrzewa właściela winnicy, lecz ten przyrzeka, że nie ukradł Lampo. Wszyscy pracownicy...

Podobne wypracowania