Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opowiedz historię szpaka Mateusza. „Akademia Pana Kleksa” Jan Brzechwa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Szpak Mateusz przesiaduje w tylnej kieszeni surduta Pana Kleksa. Mimo że wygląda jak zwykły ptak, potrafi mówić, ale tylko końcówki wyrazów. Jego przysmakiem są piegi nietypowego nauczyciela, któremu zresztą często pomaga w prowadzeniu zajęć lub gdy trzeba dopilnować punktualności uczniów. Jednak jak sam twierdzi, nie zawsze był szpakiem.

Jego historia rozpoczyna się w wielkim i wspaniałym królestwie. Był jednym z piątki dzieci rządzącej pary, jedynym synem. Życie mijało mu na zabawie, nigdy niczego mu nie brakowało. Najbardziej lubił jazdę konną, ale gdy był w wieku siedmiu lat, ojciec zabronił mu takiej formy spędzania czasu. Wyszukał dla niego najlepszych nauczycieli i rozpoczął proces edukacji syna, ponieważ pragnął przygotować go do roli następcy.

Chłopiec, co prawda, uczył się dobrze, ale wciąż tęsknił za swoim ulubionym zajęciem. Gdy pewnego dnia pod jego oknem pojawił się wierzchowiec Ali - Baba, którego książę darzył szczególnym uczuciem, pomyślał sobie, że może chwilę na nim pojeździć. Wyposażony w strzelbę pocwałował na wspaniałym rumaku do lasu. Tam na drodze stanął mu wilk, któremu następca tronu rozkazał zejść z drogi, gdyż inaczej będzie musiał go zastrzelić. Okazało się, że był to król...

Podobne wypracowania