Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mit o Ariadnie - opowiedz historię Ariadny

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ariadna była córką króla Minosa oraz Pasyfae. Wraz z rodzicami mieszkała na Krecie, gdzie pewnego dnia przybył wspaniały bohater Tezeusz.

Ariadna pokochała młodzieńca od pierwszego wejrzenia, mimo że nawet jej ojciec nie był mu przychylny. Tezeusz przypłynął, żeby zabić mieszkającego w ogromnym labiryncie potwora Minotaura oraz zwolnić swój lud z dorocznych haraczy, które polegały na składaniu ofiar bestii. Ariadna chciała pomóc bohaterowi, bała się, że nie uda mu się wydostać z labiryntu. Dlatego dała mu kłębek nici i rozkazała, by wchodząc do środka rozplątywał nitkę. Tezeusz tak zrobił, a gdy zabił Minotaura wiedział, jak odnaleźć wyjście, ponieważ nitka wskazywała mu drogę. Bohater pokochał Ariadnę tak samo jak ona jego, więc postanowił zabrać ją ze sobą do rodzinnego miasta. Dziewczyna odpłynęła wraz z ukochanym. Nie wiadomo co stało się w czasie podróży, ale Tezeusz postanowił porzucić dziewczynę. Gdy zasnęła głębokim snem rozkazał swojej załodze wynieść ją ze statku i zostawić na wyspie Naksos. Potem odpłynął.

Ariadnę obudził poranny chłód. Gdy nie zobaczyła ukochanego, zaczęła go wołać, ale niestety nikt nie odpowiadał. W oddali ujrzała odpływający statek Tezeusza, zdjęła swój szal i powiewała nim tak...

Podobne wypracowania