Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy” - sprawozdanie z książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„W pustyni i w puszczy” jest powieścią przygodową dla młodzieży, napisaną przez Henryka Sienkiewicza na kilka lat przed śmiercią.

Jest to utwór, który ukazując niezwykłe przygody dwojga młodych ludzi, mówi o przyjaźni, odwadze i niezłomności.

Właściwa akcja książki dzieje się w latach 80-tych XIX wieku, ale są też retrospekcje opisujące wydarzenia z rozpoczęcia przez ojców głównych bohaterów pracy przy budowie Kanału Sueskiego w latach 50-tych. Miejscem akcji są tereny Afryki.

Głównymi bohaterami powieści są Staś Tarkowski i  Nel Rawlison. Chłopak ma 14 lat i jest Polakiem, zaś Nel to 8-letnia Angielka, którzy porwani przez Beduinów przeżywają liczne przygody. Chamis to były służący pana Rawlisona i pana Tarkowskiego, i to on porywa dwójkę przyjaciół. Idrys i Ghebr są braćmi, którzy pomagają dostarczyć porwanych do Mahdiego, będącego przywódcą powstania Sudańczyków. Przyjaciółmi dzieci po ucieczce porywaczom jest dwoje Murzynów, Kali, który okazuje się królewskim synem oraz Mea – służąca podarowana Nel. Stasiowi i Nel towarzyszą również zwierzęta – pies rasy mastif, Saba oraz słoń King.

Staś i Nel...

Podobne wypracowania