Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sekty - rodzaje, zagrożenia, cechy. Sekty religijne na świecie - przykłady i opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Na świecie istnieje wiele sekt religijnych, które próbują wypełnić rzekome luki w religiach własnymi ideami. Są to grupy niebezpieczne, wykorzystujące technikę tzw. prania mózgu do werbowania kolejnych wyznawców, często samotnych i zagubionych – z jednej strony – z drugiej – zamożnych. Niejednokrotnie stoją za sektami bowiem wielkie pieniądze, na rozwój sekt potrzebne są dotacje ich członków. Można tu wspomnieć na przykład o Kościele Scjentologicznym, niezwykle popularnym wśród gwiazd Hollywood.

Za jedną z największych i jednocześnie najniebezpieczniejszych sekt na świecie uważa się tak zwaną „Rodzinę” czy „Rodzinę Miłości”. Jej założycielem był Amerykanin – David Berg. Zgromadzenie te należy do jednej z licznych grup apokaliptycznych. Jej członkowie/wyznawcy prognozują prędkie nadejście zapowiadanego w Biblii końca świata. Podobnie jak w innych tego typu zrzeszeniach, na czele Rodziny stoi guru, któremu należy oddawać cześć i bezwzględnie go słuchać. W Rodzinie na porządku dziennym są związki kazirodcze, a członkowie wielokrotnie, aby zasłużyć na przychylność guru, zmuszani są do prostytucji. Jest to również sposób na werbowanie nowych wyznawców. Sekta...

Podobne wypracowania