Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sekty religijne - Sekty w Polsce - nazwy, rodzaje, opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W Polsce, jak w każdym innym kraju, funkcjonuje wiele rozmaitych ruchów religijnych oraz sekt. Najwięcej z nich w naszym kraju pojawiło się w latach 70., jeszcze za czasów PRL. Czasy transformacji państwa komunistycznego w państwo wolne sprzyjały powstawaniu nowych grup o charakterze religijnym. Same władze nie wyrażały żadnej chęci rejestrowania nowopowstałych „organizacji”. Większość sekt działających na terenie Polski ujawniła się dopiero po roku 1989, chociaż działały już od jakiegoś czasu.

Do jednej z najpopularniejszych w Polsce sekt należy „Rodzina”. Zyskuje ona sobie wyznawców tak zwanym „bombardowaniem miłością”. Członkowie grupy poszukują młodych ludzi – często zagubionych i samotnych – po czym zbliżają się do nich, poddając ich procesowi prania mózgu. Rodzina ma w Polsce swoje dwa ośrodki: w Karpaczu i Piasecznie. W naszym kraju została zarejestrowana pod nazwą Wspólnoty Niezależnych Zgromadzeń Misyjnych „Rodzina”. Sektę tę oskarża się o molestowanie i porywanie nieletnich, a nawet o stosunki kazirodcze. Pomimo tego, w Polsce nadal jest to grupa rozwijająca się bez większych przeszkód.

Równie popularną sektą jest tutaj, przeniesiony tu aż z Korei,...

Podobne wypracowania