Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Archanioł Rafał - patronat, cuda, opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Imię Rafael, które nosi jeden z archaniołów stworzonych przez Boga w pierwszym dniu, oznacza z hebrajskiego: „Bóg uzdrawia”. Jego nosiciela możemy spotkać tylko w jednej księdze Pisma Świętego – dydaktycznej Księdze Tobiasza. Przyjmuje tam ludzką postać, przybiera imię: „Azariasz” i towarzyszy młodemu Tobiaszowi w jego podróży do Rega.

Za sprawą św. Rafała Archanioła dokonało się wiele cudów. Ojciec wspomnianego wcześniej bohatera – stary Tobiasz – odzyskał dzięki niemu wzrok. Natomiast jego syn, gdy został posłany przezeń do krewnego (Gabaela), by odebrał od niego pożyczone pieniądze, znalazł w Archaniele opiekuna i doskonałego kompana, który uratował go z wielu opresji. Gdy młody Tobiasz wszedł do rzeki Tygrys, zaatakowała go olbrzymia ryba. Wtedy anioł udzielił mu wskazówek, dzięki którym udało się ją pokonać. Wnętrzności ryby (żółć, serce i wątroba) sprawiły, że w domu Raguela (krewnego Tobiasza) bohaterowie wypędzili Asmodeusza (demona) i uratowali od niego Sarę, która później została małżonką towarzysza Archanioła Rafała. Gdy podróżnicy powrócili do domu, boski posłaniec, dzięki żółci uzyskanej z ryby, przywrócił wzrok...

Podobne wypracowania