Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Piekło - czym jest piekło? Opis. Piekło w Biblii

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Piekło występuje niemal w każdej religii. Najczęściej było to miejsce występujące pod ziemią, gdzie znajdowali się ludzie potępieni za złe uczynki popełnione za życia. W piekle dusze skazane są na różnego rodzaju straszliwe męki i katusze, które muszą znosić przez długi czas lub nawet całą wieczność.

W chrześcijaństwie piekło jest królestwem Szatana, zbuntowanego anioła, który przez swoje nieposłuszeństwo został wygnany z nieba. Do piekła trafiają przede wszystkim grzesznicy, którzy nie żałują za złe uczynki przez siebie popełnione. Karą jest pozbawienie możliwości oglądania Boga, uczestniczenia w ten sposób w największej radości i pełni, i cierpienia zarówno fizyczne, jak i psychiczne i wyrzuty sumienia.

Piekło w Biblii jest rozmaicie nazywane. W Starym Testamencie jest to Szeol, co po hebrajsku znaczy „cmentarz”. Miały tam przebywać dusze zmarłych, którym nie dane było zaznać żadnej radości i beztroski. Nazwa ta występuje np. w Księdze Rodzaju (Rdz 37, 35; 42, 38; 44, 29). Stary Testament wprowadza także inną nazwę – Hinnom, który to wyraz pochodzi od Doliny Hinnom, z której z czasem wykształciło się słowo Gehenna.

Dolina Hinnom istniała naprawdę i była miejscem kremacji...

Podobne wypracowania