Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Aspiracje, marzenia i lęki mojego pokolenia - wypracowanie

Każde pokolenie ma swoje bolączki oraz cel, do którego dąży. Współczesne czasy stawiają przed nami, młodymi ludźmi, wysokie wymagania i czasami trudno jest im sprostać.

Myślę, że bardzo ważne dla młodych ludzi jest zdobycie odpowiedniego wykształcenia lub też zawodu. Ciągle słyszy się w mediach o rosnącym bezrobociu, zwolnieniach, o niskich zarobkach. Nie napawa to wkraczających w dorosłość ludzi optymizmem. Nieustannie muszą starać się oni o to, aby być najlepsi, zawsze pierwsi, gotowi do pracy. Tak trudno znaleźć pracę, w dodatku dobrą, satysfakcjonującą i finansowo stabilną. Dlatego coraz więcej młodych ludzi inwestuje w siebie, studiuje, uczy się, kształci swoje zdolności, bierze udział w kursach języków obcych i inne zajęciach. Mają oni nadzieję, że przyniesie im to korzyści i pozwoli na spełnienie marzeń.

Zdarza się też, że młodzi ludzie marzą o karierze zawodowej, życiu pełnym wrażeń i wyzwań, a przede wszystkim o pieniądzach. Konsumpcyjny charakter świata sprzyja takiemu myśleniu. Wszystko wokół nas jest ładne, kolorowe, ale też – drogie. Trzeba mieć dużo pieniędzy, aby pozwolić sobie na jakiekolwiek przyjemności. Nie jest łatwo żyć bez funduszy, a każda rzecz jest bardzo droga. Mieszkanie, opłaty, samochód, rachunki – człowiek musi mieć przecież jakieś źródło utrzymania, by starczyło mu choćby na zapłatę koniecznych zobowiązań finansowych. Dlatego wielu ludzi wybiera drogę kariery, awansów, ciężkiej pracy i dużych pieniędzy. Myślę jednak, że są wśród nas również osoby, dla których liczą się tradycyjne wartości, takie jak rodzina, dzieci, przyjaźń. Młodzi ludzie spotykają miłość swojego życia, pobierają się, zamieszkują razem, wychowują dzieci. Marzą o ciepłym i spokojnym domu, pełnym miłości i wspólnego zaufania. Pieniądze w tym przypadku schodzą na drugi plan, choć – wiadomo – dobrze, kiedy są, bo wtedy młodzi mogą zapewnić godne życie swoim pociechom.

A czego boją się młodzi ludzie? Na pewno tego, że ciężko będzie odnaleźć się im we współczesnym, bardzo wymagającym świecie, że nie spełnią swoich marzeń, a dorosłość będzie polegała na pogoni za środkami finansowymi. Bardziej wrażliwi mają na uwadze trudną sytuacje, jaka obecnie panuje na świecie. Bezustanne wojny, kataklizmy, walki, zniszczenia – co stanie się z ludźmi i naszą planetą za kilkadziesiąt lat? Część młodych ludzie z pewnością się nad tym zastanawia i odczuwa niepokój.

Młodzi ludzie, podobnie jak wszyscy inni, mają swoje marzenia, plany, aspiracje i lęki. Chcą być wykształceni, sprawni, potrzebni i kochani. Poza tym – dobrze funkcjonować w świecie współczesnym. Marzą o podróżach, dobrych warunkach życia i osobistym szczęściu. Boją się przewrotności losu i tego, co może on przynieść.

Podobne wypracowania do Aspiracje, marzenia i lęki mojego pokolenia - wypracowanie