Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Aspiracje, marzenia i lęki mojego pokolenia - wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Każde pokolenie ma swoje bolączki oraz cel, do którego dąży. Współczesne czasy stawiają przed nami, młodymi ludźmi, wysokie wymagania i czasami trudno jest im sprostać.

Myślę, że bardzo ważne dla młodych ludzi jest zdobycie odpowiedniego wykształcenia lub też zawodu. Ciągle słyszy się w mediach o rosnącym bezrobociu, zwolnieniach, o niskich zarobkach. Nie napawa to wkraczających w dorosłość ludzi optymizmem. Nieustannie muszą starać się oni o to, aby być najlepsi, zawsze pierwsi, gotowi do pracy. Tak trudno znaleźć pracę, w dodatku dobrą, satysfakcjonującą i finansowo stabilną. Dlatego coraz więcej młodych ludzi inwestuje w siebie, studiuje, uczy się, kształci swoje zdolności, bierze udział w kursach języków obcych i inne zajęciach. Mają oni nadzieję, że przyniesie im to korzyści i pozwoli na spełnienie marzeń.

Zdarza się też, że młodzi ludzie marzą o karierze zawodowej, życiu pełnym wrażeń i wyzwań, a przede wszystkim o pieniądzach. Konsumpcyjny charakter świata sprzyja takiemu myśleniu. Wszystko wokół nas jest ładne, kolorowe, ale też – drogie. Trzeba mieć dużo pieniędzy, aby pozwolić sobie na jakiekolwiek przyjemności. Nie jest łatwo żyć bez funduszy, a każda rzecz jest bardzo droga. Mieszkanie, opłaty, samochód, rachunki...

Podobne wypracowania