Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wiara, nadzieja, miłość - czym są, skąd pochodzą i dlaczego są tak istotne dla chrześcijan

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wiara, nadzieja i miłość – słowa te pochodzą z Hymnu o miłości autorstwa św. Pawła z Tarsu i dla każdego chrześcijanina stanowią swoiste credo życiowe. Na nich bowiem zasadza się cała religijność, stanowią bazę pod wszystko, czym kieruje się człowiek wierzący i miłujący Boga oraz jego nauki.

Bez wiary ludzie byliby niczym chorągiewka na wietrze, słabi, nieprzewidywalni, niestabilni. Wiara pokazuje rozwiązania, alternatywne drogi, stanowi wskazówkę i pomoc. Nadzieja natomiast pozwala człowiekowi podnosić się, kiedy upada, pozwala klęsce przegrywać z uśmiechem, jak mówią niektórzy. Nigdy bowiem nie jest tak źle, by umarła także nadzieja, podobno umiera ostatnia. Prawdziwy chrześcijanin nigdy nie powinien tracić nadziei, jak pisał znany wszystkim Jan z Czarnolasu: ,,Nie trać nadzieje, jakoć się kolwiek dzieje”. Jezus umarł za nasze grzechy na krzyżu, wierzył bowiem, że dzięki temu zbawi nas, zbawi ludzkość. Skoro on nie stracił nadziei w ludzi, pomimo wyrządzonej mu krzywdy i okrucieństwa, my także nie powinniśmy jej tracić z byle powodu. Jeżeli chodzi o miłość, to chyba najważniejsze, a zarazem najtrudniejsze do realizacji słowo. Miłość jest bowiem wszystkim, znajduje się wszędzie i w każdym. Bez miłości człowiek byłby nikim, tylko ona podtrzymuje...

Podobne wypracowania