Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kościół a antykoncepcja - opracowanie tematu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kościół katolicki jest wielkim przeciwnikiem antykoncepcji we wszelkiej (nienaturalnej) formie. Jedyną metodą uznawaną przez Kościół jest antykoncepcja naturalna - kalendarzyk małżeński. Nie oznacza to jednak, że Kościół jest przeciwny współżyciu seksualnemu (w małżeństwie). W Księdze Rodzaju czytamy, co Bóg powiedział: „Bądźcie płodni i rozmnażajcie się” (Rdz 1, 28). To Bóg ofiarował ludziom ich seksualność i nakazał zadbanie o potomstwo.

Kościół wręcz nakłania do współżycia, ale jeżeli jest to współżycie małżeńskie. Co warto zaznaczyć, warunkiem uznania związku małżeńskiego za ważny, jest skonsumowanie małżeństwa. Jego brak może spowodować unieważnienie. Seksualność jest czymś, nad czym człowiek może samodzielnie panować. Potrafi powstrzymywać swoje popędy oraz instynkty, potrafi nawet żyć w celibacie. Pomimo to we współczesnych czasach często sięga po pomoc chemii.

Jest to ze wszech miar niestosowne. Jest to zaprzeczenie boskiego nakazu rozmnażania się. Jak pisał papież Paweł VI: „Jest wewnętrznie złe wszelkie działanie, które - czy to w przewidywaniu aktu małżeńskiego, podczas jego spełniania, czy w rozwoju jego naturalnych skutków - miałoby za cel uniemożliwienie...

Podobne wypracowania