Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Droga krzyżowa - Stacja 3 - opis, streszczenie, interpretacja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Stacja III - Jezus pierwszy raz upada

Jezus niosący na swych plecach krzyż, na którym niedługo dokona się Jego śmierć i zmartwychwstanie, upada, nie mogąc podołać trudowi swej wędrówki ku męce. Otaczali Go pilnujący żołnierze oraz tłum. Ciężar drewna ciągnął coraz bardziej ku ziemi. Ciało Jezusa zaczęło słabnąć.

Nie wiadomo dokładnie, czy zawinił tu jedynie brak sił do dalszej drogi, czy być może ktoś z tłuszczy przyglądającej się Jego wędrówce odepchnął Jezusa lub też Syn Boży pokonany strasznym wysiłkiem, potknął się o coś leżącego na drodze. 

Jednak najważniejsze jest to, że choć krzyż na chwilę osłabił Jezusa, On dźwignął się, by dalej dążyć do tego, co znajdować się miało na końcu. Jezus wielką siłą woli i ciała potrafił powstać z upadku, choć wiedział, że to do czego zmierza, to śmierć w męczarniach.

Stacja ta jest doskonałym przykładem tego, jak każdy człowiek powinien w życiu postępować. Syn Boży udowodnił, że choć każdemu zdarzają się potknięcia, upadki, a nawet dotykanie dna, to zawsze należy naleźć w sobie tę moc, która pozwoli znów kroczyć do przodu.

Jezus choć czekała go okrutna śmierć, choć krzyż był ogromnym ciężarem dla ciała, to jednak cały czas prowadziła Go i dodawała sił wielka...

Podobne wypracowania