Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wieża Babel - Dlaczego Bóg nie pozwolił na zbudowanie Wieży Babel? Co mogłoby się stać, gdyby jednak powstała? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wieża Babel była jednym z najbardziej karkołomnych ludzkich przedsięwzięć. Dodatkowo stanowiła także niezwykły wyraz pychy i człowieczego zadufania. Wielka budowla miała sięgać aż do Boga i pokazać Stwórcy, że człowiek radzi sobie doskonale bez jakiejkolwiek pomocy od swego Ojca.

Pomysł zbudowania Wieży Babel narodził się wiele lat po potopie, gdy potomkowie Noego żyli już w zupełnym spokoju. Zdążyli oni zapomnieć o wcześniejszych wydarzeniach i postanowili uczynić coś, co uświetni ich imię. Jako że opanowali już wiele praktycznych umiejętności związanych z budownictwem, zapragnęli wznieść wielką wieżę, która zaprowadzi ich wprost do Boga. Za surowiec miały posłużyć im wypalane cegły, łączone ze sobą za pomocą smoły. Prace szły bardzo szybko, a ludzie nabierali coraz więcej pychy. Kiedy Stwórca zobaczył, co czynią mieszkańcy ziemi, postanowił zesłać na nich okrutną karę – pomieszał ich języki. Od tego czasu ludzie nie mogli się ze sobą porozumieć. Natomiast samo miasto, w którym wznoszono ową wieżę, nazwane zostało miastem Babel  (od słowa „pomieszanie”).

Czemu Bóg postanowił ukarać budowniczych i nie pozwolił im na skończenie dzieła? Zapewne dlatego, że gdyby ludziom udało się dokonać czegoś tak wielkiego,...

Podobne wypracowania