Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak myślisz - dlaczego Bóg stworzył świat, a dopiero później stworzył człowieka, do tego: na swoje podobieństwo? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wyobraźmy sobie, że właśnie zbudowaliśmy najwspanialszy ogród na świecie. Znajdują się w nim bogate w kształty i zapachy egzotyczne rośliny. Pełen jest najdziwniejszych stworzeń, o jakich jeszcze nikt nie słyszał. Panują w nim ład i pokój, a wszystko jest tak piękne, że aż zapiera dech w piersiach. Teraz wyobraźmy sobie, że wiedzę o tym miejscu musimy zachować tylko dla siebie.

Praca Boga nad światem trwała aż sześć dni. Każdy efekt tego działania niezwykle cieszył Stwórcę, jednak wciąż odczuwał jakiś brak. Bóg wiedział, że to co robi, jest dobre i wspaniałe. Miał też świadomość, że najwspanialszym dziełem, jakiego mógłby dokonać, byłoby podzielenie się z kimś tym miejscem. Dlatego właśnie postanowił stworzyć człowieka – istotę zrobioną z prochu, ale noszącą także Boskie cechy.

Warto teraz zastanowić się nad problemem, dlaczego Bóg stworzył człowieka na własne podobieństwo. Przecież przed powołaniem do życia ludzi, zapełnił swe dzieło wieloma zwierzętami, które żyły w pokoju i radości. Jednak stworzenia te nie były w stanie w pełni świadomie rozkoszować się pięknem wykreowanego przez Boga świata. Pozbawione były rozumu, wolnej woli i duszy. Chociaż jest możliwe, że były piękniejsze od człowieka, nie mogły podnieść...

Podobne wypracowania