Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Głód na świecie (problem głodu na świecie) - przyczyny głodu na świecie - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Głód jest zjawiskiem, które występuje niemalże na całym świecie. W dzisiejszym świecie trudno znaleźć uzasadnienie i usprawiedliwienie dla wielu praktyk, które są zauważalne, a które przyczyniają się do rozprzestrzeniania głodu na świecie. 

Przyczyną głodu jest z pewnością trudna sytuacja ekonomiczna wielu państw. Głód oznacza swego rodzaju niedobór jedzenia na ściśle określonym terytorium. Wedle statystyk rocznie z powodu głodu umiera ok. 13 milionów ludzi. Statystyka ta jest o tyle kontrowersyjna, że wiele państw czy też regionów jest bogatych, a problem głodu w nich nie występuje. Przyczyną głodu z pewnością jest eksplozja demograficzna w krajach, które stanowią siłę napędową światowej gospodarki np. Chiny, Tajwan itd. 

Głód spowodowany jest również kiepskim tempem rozwoju rolnictwa, co z kolei przekłada się na produkcję żywności. Jeżeli mamy do czynienia ze zbyt słabo rozwiniętym rolnictwem, wtedy pojawia się problem wyżywienia. 

Dodatkowo problem głodu potęgują wojny i konflikty zbrojne, które sprawiają, że ludność musi migrować bądź też nie może znaleźć pożywienia. W wielu krajach występuje również niezbyt sprawiedliwy podział żywności np....

Podobne wypracowania