Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Timothy Garton Ash - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Timothy Garton Ash urodził się 12 lipca 1955 roku w Londynie. Uważany jest on powszechnie za jednego z najwybitniejszych historyków brytyjskich. Ponadto jest cenionym pisarzem i publicystą. Specjalizuje się przede wszystkim w historii Europy po 1945 roku, a także zajmuje się problematyką Europy Środkowej i Wschodniej. Ukończył historię współczesną na Uniwersytecie Oksfordzkim, a następnie St. Antony’s College w Oksfordzie, Wolny Uniwersytet Berlina i Uniwersytet Humboldtów w Berlinie. Kilkuletni pobyt w Berlinie i późniejsze podróże po krajach bloku wschodniego pozwoliły mu na dogłębne poznanie historii współczesnych Niemiec. 

Obecnie, jako profesor nauk europejskich, Timothy Garton Ash wykłada na Uniwersytecie Oksfordzkim, jest również członkiem St. Antony's College w Oksfordzie. 

Ten brytyjski historyk i pisarz jest kawalerem Orderu św. Michała i św. Jerzego, Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec oraz Medalu Zasługi Republiki Czeskiej. 

Ma na swoim koncie zatem liczne odznaczenia i jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Cieszy się przy tym niesłabnącą popularnością oraz szacunkiem w oczach opinii publicznej. Zaliczany jest...

Podobne wypracowania