Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Prezydent Putin - charakterystyka prezydentury Władimira Putina. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Władimir Władimirowicz Putin, obecny premier Rosji, rosyjski polityk i prawnik, a w latach 2000-2008 prezydent Federacji Rosyjskiej, według różnych mediów uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych ludzi świata. Czas prezydentury Putina, jak również jego współczesne rządy z fotela premierowskiego budzą wiele kontrowersji. Z jednej strony, wśród obywateli rosyjskich cieszy się on ogromnym poparciem, z drugiej natomiast – szczególnie wśród zagranicznych obserwatorów uważa się Putina za człowieka rządzącego w sposób autokratyczny, nie przestrzegającego praw człowieka.

Prezydentura Putina to liczne sukcesy Rosji – zarówno gospodarcze, jak i w stosunkach międzynarodowych. Jeśli chodzi o gospodarkę, to administracji Putina udało się spłacić większość długów Federacji Rosyjskiej i na stałe umieścić Rosję w elitarnym gronie najbardziej wpływowych państw świata G8. Co więcej, od końcówki lat 90. trwa w Rosji wzrost gospodarczy realnie przekładając się na wzrost poziomu życia ludności, terminowość wypłat emerytur itp. Warto zaznaczyć, że od 2000 r. w Rosji nastąpił znaczący spadek  bezrobocia.

W sferze stosunków międzynarodowych lata Putinowskiej prezydentury doprowadziły...

Podobne wypracowania