Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Chiny - Prawa człowieka w Chinach - opracowanie tematu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Chiny są krajem, w którym od kilkudziesięciu lat (końcówka lat 40.) panuje ustrój socjalistyczny. W ostatnich dekadach gospodarcza strona ideologii socjalistycznej zwróciła się ku kapitalizmowi, jednakże w sferze społecznej Chiny nadal pozostają jednym z krajów, które nadal nie przestrzegają praw człowieka, a wręcz przeciwnie – prawa te bardzo często są łamane. Dzieje się tak mimo gwarancji praw człowieka i obywatela zawartych w chińskiej konstytucji.

Jednym z podstawowych praw człowieka, co więcej – standardem państwa demokratycznego jest prawo wolności słowa. W Chinach, mimo oficjalnego prawa wolności słowa, rząd nie akceptuje wypowiedzi skierowanych przeciwko jego decyzjom, stąd często dochodzi do aresztowań osób niechętnych chińskiemu reżimowi. Chiński rząd kontroluje (lub jest ich właścicielem) wszystkie chińskie media, stąd nie dopuszcza się do propagowania treści, które mogłyby zaszkodzić chińskim rządom. Internet w Chinach jest cenzurowany, zablokowane jest wyszukiwanie haseł, które mogą być związane z demokracją.

Innym ważnym prawem człowieka jest wolność wyznania, w Chinach prawo to jednak także nie jest przestrzegane. Jednym z założeń ideologii socjalistycznej jest ateizm i materializm,...

Podobne wypracowania