Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Życie społeczne - Ekonomiczne podstawy życia społecznego - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Istnieją pewne czynniki, zjawiska, które stanowią podstawy życia społecznego. Bez ich wystąpienia nie mogłaby się pojawić żadna grupa społeczna, ponieważ właśnie od tych czynników zależy rozwój społeczeństwa.

Niezwykle ważne są podstawy ekonomiczne, które poniekąd można też nazwać gospodarczymi. Dotyczą one szeroko pojętego funkcjonowania danego kraju, co ma ogromny wpływ na życie społeczne. Bardzo istotnym czynnikiem jest sposób zagospodarowania terenu geograficznego. Ludzie na całym świecie różnie kształtują otaczające ich środowisko, czerpią z jego zasobów, korzystają z dobrodziejstw. Wystarczy porównać ze sobą kilka państw, a od razu zauważymy różnicę. Na wsiach ludzie przede wszystkim uprawiają rolę i hodują zwierzęta, zagospodarowali oni otaczający ich teren tak, aby służył ich potrzebom. Natomiast w wielkich miastach człowiek żyje wśród kin, teatrów i galerii handlowych – to oczywiście również odpowiada ich pragnieniom.

To, w jaki sposób człowiek kształtuje sobie teren geograficzny ma ogromny wpływ na życie społeczne, ponieważ w znaczący sposób narzuca rodzaj kontaktów, współpracy i wzajemnych relacji. Z tym aspektem wiąże się bezpośrednio zagadnienie...

Podobne wypracowania