Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Skutki I wojny światowej - opracowanie zagadnienia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

I wojna światowa była pierwszym w historii tak wielkim konfliktem. Nigdy wcześniej żadna wojna nie przyniosła tyle strat. Wszystko to sprawiło, że skutki tejże wojny były naprawdę ogromne i wpłynęły na dalszy rozwój Europy. Decyzje, jakie zapadały po zakończeniu wojny, gospodarka, która rozwijała się po niej, zmiany w mentalności ludzkiej - wszystko to jest skutkiem jednego tylko konfliktu. Następną wojną, która miała mieć podobny skutek była II wojna światowa.

Tak wielki konflikt musiał wpłynąć na gospodarkę wszystkich państw biorących w nim udział, także tych neutralnych. Ogromne nakłady pieniężne przeznaczono na mobilizację żołnierzy oraz na wyposażenie ich. Nowe technologie, które na bieżąco wchodziły w użycie, także kosztowały ogromne pieniądze. Podczas I wojny światowej po raz pierwszy wprowadzono czołgi. Wojna pozycyjna, która miała miejsce głównie na Zachodzie, wymuszała ciągłe używanie ostrzału artyleryjskiego. Gospodarki poszczególnych państw musiały tym samym przestawić się na produkcję typowo wojenną, a po zakończeniu konfliktu ciężko było im powrócić do poprzedniego stanu. Ogromne ilości żołnierzy zmuszały państwa do zapewnienia im wyżywania, które wytwarzano na wielką skalę. Powodowało to późniejsze...

Podobne wypracowania