Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Description of my day - Opis mojego dnia

I start my day at 7 AM.  I’m not an early bird, so it’s really hard for me to get up at this hour.
I lie in my bed for a moment and try to remind myself what I was dreaming about. Then, I go to the bathroom to take a shower. I brush my teeth and comb my hair. Next, I make breakfast.

Usually I eat cornflakes with milk or toasted bread. On Saturday, when I don’t have to go to school, and I have more time so I prepare scrambled eggs for breakfast. After having breakfast, I prepare my lunch which I take to school. Then I pack my bag, feed my dog and finally I go out.

I always start my first lesson at 8 AM. I don’t live far away from my school, so it takes me 10 minutes on foot to get there. Usually I have classes till 3 PM. Then I go swimming with my classmates. On Fridays I have English lessons after school with a private tutor. I come home around 4 PM and my mum makes me dinner. After dinner I rest for a little while, listening to the music. If I’m not very tired, I take my dog for a long walk. We're really fond of walking to the small wood nearby. When it rains, we go for a short walk in the park. I feel much better after a walk like that, so when I come home, I start to learn and do my homework for the next day. If I don’t have much homework, I read a book or watch TV.

From time to tim my cousins pay me a visit. We like to play together on our guitars. Often we just talk about music and our favourite bands. We exchange information about the newest songs and events. When they leave I have a chat with my mother. I tell her how it was at school, and she tells me how it was at work. At 8 PM I usually start to feel hungry so I have supper.

Sometimes my parents and I eat supper with my grandparents who live opposite my house.
After supper I take a bath. At 9 PM I watch my favourite TV channel with my dad; it's about traveling to different dangerous  parts of Earth. It is so exciting that I never miss a single episode.  At the end of the day I feel so exhausted that when I go to bed I immediately fall asleep. Sometimes I dream about the day that has passed, but usually I don’t remember my dreams. I sleep untill the awful sound of my alarm clock wakes me up.

Tłumaczenie

Zaczynam swój dzień o 7.00 rano. Nie jestem rannym ptaszkiem, więc jest mi ciężko wstać o tej godzinie. Leżę przez chwilę w łóżku i próbuję przypomnieć sobie, co mi się śniło. Potem idę do łazienki, żeby wziąć prysznic. Myję zęby, czeszę włosy. Następnie robię śniadanie.

Zazwyczaj jem płatki kukurydziane z mlekiem albo tostowy chleb. W sobotę nie idę do szkoły i mam więcej czasu, więc przygotowuję jajecznicę na śniadanie. Po śniadaniu przygotowuję drugie śniadanie, które biorę do szkoły. Później pakuję torbę, karmię psa i w końcu idę do szkoły.

Zawsze zaczynam pierwszą lekcję o 8.00 rano. Nie mieszkam daleko od szkoły, więc dotarcie tam piechotą zajmuje mi 10 minut. Zazwyczaj mam lekcje,aż do 15.00. Następnie idę z kolegami ze szkoły popływać. W piątki po szkole mam zajęcia z angielskiego z prywatnym nauczycielem. Przychodzę do domu około godziny 16.00 i mama robi dla mnie obiad. Po obiedzie odpoczywam przez chwilę, słuchając muzyki. Jeśli nie jestem bardzo zmęczona, idę z psem na długi spacer. Lubimy chodzić na spacer do pobliskiego lasku. Kiedy pada, wybieramy się na krótki spacer po parku. Czuje się o dużo lepiej po takim spacerze, więc gdy wracam do domu, zaczynam uczyć się i odrabiać zadania domowe na następny dzień. Jeśli nie mam wiele  zadane, czytam książkę albo oglądam telewizję.

Od czasu do czasu moje kuzynki składają mi wizytę. Lubimy razem grać na naszych gitarach. Często też po prostu tylko rozmawiamy o muzyce i o naszych ulubionych zespołach. Wymieniamy się wiadomościami na temat najnowszych piosenek i wydarzeń. Po tym jak kuzynki wychodzą, ucinam sobie krótką pogawędkę z mamą. Mówię jej, jak było w szkole, a ona opowiada mi, jak minął jej dzień w pracy. O 20.00 przeważnie zaczynam czuć się głodna, więc jem kolację.

Czasem ja i moi rodzice jemy kolację z moimi dziadkami, którzy mieszkają naprzeciwko. Po kolacji biorę kąpiel. O 21.00 oglądam z tatą mój ulubiony kanał telewizyjny o podróżach do różnych, niebezpiecznych zakątków ziemi. Jest tak ciekawy, że nigdy nie opuszczam pojedynczego odcinka. Pod koniec dnia czuje się tak wyczerpana, że gdy wchodzę do łóżka, natychmiast zasypiam. Czasami śnię o dniu, który minął, ale zazwyczaj nie pamiętam moich snów. Śpię, aż okropny dźwięk mojego budzika nie obudzi mnie ze snu.

Podobne wypracowania do Description of my day - Opis mojego dnia