Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Albert Camus „Dżuma” - opracowanie utworu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W powieści „Dżuma” zostało ukazane społeczeństwo miasta Oran, które dotknęła tragedia. Z dnia na dzień ludzie zapadają na straszną chorobę, jaką jest dżuma i masowo umierają.

Głównym bohaterem jest Bernard Rieux. Mężczyzna pracuje jako lekarz, jest żonaty. Do swojej pracy podchodzi bardzo poważnie, szanuje pacjentów i nigdy nie odmawia im udzielenia pomocy. Ma około trzydziestu pięciu lat, jest wysoki i dobrze zbudowany. Jego twarz zazwyczaj nie okazuje emocji, jest jednak człowiekiem bardzo wrażliwym, zwłaszcza na krzywdę innych.

Kiedy miasto atakuje choroba, Bernard ani przez chwilę nie ma wątpliwości, że jego obowiązkiem jest leczenie cierpiących. Na co dzień więc mężczyzna widzi śmierć i doświadcza trudnych chwil. Ale nie poddaje się i walczy o wszystkich pacjentów do końca. Jego postawa wobec dżumy jest aktywna, bohater postanawia, że nie pozwoli sobie na chwilę słabości.

Reymond Rambert to przyjezdny dziennikarz, który przybywa do Oranu, aby zrobić reportaż. Właśnie wtedy w mieście wybucha epidemia dżumy i mężczyzna nie może wyjechać. Jest to dla niego okropne bolesne doświadczenie, ponieważ bardzo tęskni za ukochaną kobietą. Młodzi ludzie są zaręczeni i planowali ślub. Rambert nie może się pogodzić z zaistniałą...

Podobne wypracowania