Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak napisać recenzję? - reprezentatywny przykład recenzji dowolnej książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W życiu każdego z nas pojawiają się czasem książki zdolne zmienić nasz światopogląd. W ciągu całego naszego życia spotykamy zaledwie kilka z nich, lecz każda z osobna ma wielką moc oddziaływania na naszą wyobraźnię oraz psychikę. Po przeczytaniu takiej książki nasz świat wydaje się nieco inny – a może to my patrzymy na niego w odmienny sposób. Są to teksty wyjątkowe, niezapomniane, magiczne.

Jedną z takich książek jest dla mnie „Grek Zorba” – słynna powieść Nikosa Kazantzakisa. Wydana w roku 1946 (wydanie polskie w roku 1871), już od początku zjednała sobie rzesze zafascynowanych czytelników. Na jej podstawie powstał balet, musical i filmowa adaptacja autorstwa Michaela Cacoyannisa z roku 1964, z Anthonym Quinnem w roli głównej.

Powieść opisuje losy młodego, dogłębnie wykształconego człowieka (zwanego później „szefem”), który właściwie przypadkiem zostaje dzierżawcą kopalni na Krecie. Tam, w jednej z licznych portowych tawern, spotyka niepozornego z wyglądu mężczyznę w średnim wieku, który na zawsze odmienia jego życie. Człowiekiem tym jest właśnie Aleksy Zorba – główny bohater powieści.

W miarę rozwoju akcji nasi dwaj bohaterowie zaprzyjaźniają się, pomimo dzielących...

Podobne wypracowania