Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Charakterystyka porównawcza Romea i Julii - William Szekspir „Romeo i Julia”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dwoje nastolatków to główni bohaterowie dramatu Williama Szekspira pt. „Romeo i Julia”. Młodzi kochankowie stanowili jedną z najpiękniejszych par miłosnych w historii literatury, a cechy charakteru, jakimi się wykazywali, bezspornie przyczyniły się do tragicznego w skutkach obrotu spraw.

Romeo jest młodzieńcem szesnastoletnim, który dopiero wkracza w dorosłe życie i poznaje zasady nim kierujące. Jest bardzo kochliwy i zdeterminowany, aby osiągać to, co sobie zamierzył. Wstępnie jego uczucia są afektowane – Romeo uwielbia opowiadać o swojej miłości do Rozaliny, roztkliwiać się nad swoim położeniem i analizować trawiące go zakochanie. Wykorzystuje każdą szansę, aby tylko zobaczyć swoją ukochaną.

Los sprawia jednak, że w miejscu, do którego przybył, aby spotkać się z Rozaliną poznaje Julię i dopiero wtedy poznaje, czym jest prawdziwa miłość. Jego uczucia stają się bardziej dojrzałe i wysublimowane, chociaż Romeo nadal pozostaje narwanym młodzieńcem.

Targają nim sprzeczne emocje. Z jednej strony próbuje nie splamić honoru własnego rodu, z drugiej stara się nie zawieść Julii, która pochodzi z rodziny zwaśnionej z jego krewnymi. Romeo miota się między pozytywnymi i negatywnymi emocjami. Raz cierpi z powodu...

Podobne wypracowania