Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kai Hermann, Horst Rieck „My, dzieci z dworca ZOO” - charakterystyka Christiane F.

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Christiane była początkowo normalnym dzieckiem, które bawiło się, doznawało radości i smutków. Od przeprowadzki do Berlina miłość i szacunek do ojca zaczął się mieszać dziewczynce ze strachem, ponieważ rodzic bił ją i nie przyznawał się przed kolegami, że ma żonę i dzieci. Dopóki rodzina była pełna, Christiane funkcjonowała poprawnie, samotność i zaniedbanie przyszły wraz z rozstaniem rodziców i nowym związkiem jej matki.

Dwunastoletnia dorastająca bohaterka potrzebująca wiele uczucia i uwagi była pozostawiona sama sobie, a bardzo potrzebowała akceptacji i zainteresowania. Znalazła je początkowo w osobie Kessi, a później grupy młodzieży, która wprowadziła ją w świat narkotyków. Choć przynależność do grupy dawała jej pewną satysfakcję, jednak w kontakcie z nimi ujawniała się jej niska samoocena. „Paczka” była dla niej wzorem, chciała we wszystkim im dorównywać.

Im bardziej oddalała się od rodziny, tym więcej chciała robić dla uznania ze strony znajomych. W domu nie liczono się z jej zdaniem, a konkubent matki – Klaus – dyktował tam warunki. To rodziło bunt i poczucie krzywdy. Christiane zaczęła obsesyjnie dbać o wygląd, by podobać się chłopcom. Jeśli nie próbowała jeszcze jakiegoś...

Podobne wypracowania