Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

William Szekspir „Romeo i Julia” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tytułową bohaterką tragedii Szekspira jest Julia. Ta czternastoletnia dziewczyna należy do rodziny Kapuleti. Cechowała ją wspaniała uroda, a Romeo mówił o niej w następujący sposób: „Jak brylant w uchu etiopskiej królowej: / Skarb zbyt bogaty na ten świat jałowy! / Jak śnieżny gołąb wśród kawek, tak ona / Odbija blaskiem od rówieśnic grona.”

Bohaterkę początkowo można postrzegać jako osobę cichą i posłuszną woli rodziców. Jednakże moment, w którym poznała swego ukochanego, odsłonił zupełnie inne cechy jej osobowości. Okazała się postacią zdecydowaną i gotową na podjęcie wielu wyrzeczeń, byle tylko móc być z Romeem. Uczucie spowodowało także, że Julia odważyła się sprzeciwić rodzicom i postanowiła wziąć potajemny ślub z członkiem Montekich.

Chociaż bohaterka znalazła się w potężnym uścisku miłości, nie brakowało jej zdrowego rozsądku. Od początku wiedziała czego chce i postawiła ukochanemu warunek, iż będzie z nim tylko wtedy, gdy wezmą ślub. Julia, chociaż bezwzględnie zakochana, nie była wolna od rozterek. Miała wątpliwości co do uczucia, którym obdarzyła przedstawiciela wrogiego rodu. Wiedziała, że rodzicom na pewno się to nie spodoba.

Uczucie, jakim Julia darzyła Romea, było szczególne....

Podobne wypracowania