Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Hugh Lofting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Hugh John Lofting to żyjący na przełomie XIX i XX wieku pisarz, tworzący głównie literaturę dziecięcą. Żył w Wielkiej Brytanii, a światową sławę przyniósł mu cykl kilkunastu książek opisujących dzieje Doktora Dolittle - doktora rozumiejącego mowę zwierząt. Pierwsza książka z tej serii, zatytułowana „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, została wydana w 1920 roku. Polskie wydanie powieści miało miejsce czternaście lat później, w 1934 roku. W kolejnych latach (aż do 1952) ukazywały się kolejne pozycje o perypetiach doktora, m. in. „Podróże Doktora Dolittle”, „Cyrk Doktora Dolittle”, „Doktor Dolittle na Księżycu”. 

Tytułowy bohater cyklu jest lubianym przez ludzi doktorem, który mieszkał w małym miasteczku w Wielkiej Brytanii. Pacjentów przyjmował w swoim własnym domu, w którym trzymał wiele zwierząt; złotą rybkę w stawie, gadającą papugę, króliki w spiżarni, pieska, białe myszki w fortepianie. Bardzo lubi z nimi przebywać. Bohater jest osobowością niezwykłą, albowiem rozumie mowę zwierząt i potrafi się z nimi porozumiewać. Dobry kontakt z milusińskimi sprawia, że Doktor Dolittle postanawia zmienić profesję i z lekarza ludzi staje się lekarzem zwierząt. 

W...

Podobne wypracowania