Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Księga Koheleta - Rozważania nad sensem życia zawarte w Księdze Koheleta - streszczenie, opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Gdyby życie nie było darem od Boga, nie miałoby żadnego sensu ani znaczenia. Bowiem wszystko, każda rzecz pod słońcem to marność. Najprostsza na świecie filozofia życiowa zawarta jest - paradoksalnie - w jednym z najważniejszych pism wielkiej religii świata. Kohelet uczy o tym, co liczy się naprawdę i jak należy poukładać priorytety własnego życia, by żyć szczęśliwie, a po życiu doczesnym zaznać szczęścia wiekuistego. Jakich to mądrości możemy nabyć z Księgi Mądrości?

Kim był Kohelet? Tego nie wiemy i nigdy nie poznamy odpowiedzi na to pytanie. Ktoś mądry i doświadczony spisał swoje własne doświadczenie w formie chaotycznego ciągu myśli. Oparł całość o silną wiarę w Boga. Dla nadania większego posłuchu, nie umieścił własnego imienia, ale zamieścił aluzję do najmądrzejszego z władców - króla Salomona. Niezależnie od tego, kto napisał tę księgę, to nie autor i tytuł wzbudzają największe zainteresowanie. Warto spojrzeć nieco głębiej w treść, przyjrzeć się, jak brzmią rozważania nad sensem istnienia.

Jeśli księga, zwana dziś Księgą Koheleta, nigdy nie doczekała się korekty, autor był naprawdę doskonałym pisarzem. Jeśli pracował nad nią korektor, był on prawdziwym partaczem. Jest to bowiem zbiór luźno powiązanych tekstów, które łączą...

Podobne wypracowania